آموزش های تصویری, پرینتر, کارتریج, مقالات

پرینتر اصل و کارتریج تقلبی: راهکارها، نکات و خطرات | خرید کارتریج اصل

پرینتر اصل و کارتریج تقلبی: راهکارها، نکات و خطرات | خرید کارتریج اصل

استفاده از کارتریج های تقلبی در پرینترهای اصل، امری رایج اما خطرناک است. این کار نه تنها می تواند به کیفیت چاپ شما آسیب برساند، بلکه به مرور زمان به پرینترتان نیز صدمه وارد کند. در این مقاله که به روز رسانی شده است، به بررسی مشکل عدم سازگاری پرینترهای اصل با کارتریج های تقلبی و راهکارهای مقابله با آن می پردازیم. همچنین راهکارهایی (غیرتوصیه شده) برای اضافه کردن کارتریج تقلبی به پرینتر اصل ارائه می دهیم و به بررسی خطاهای موجود در مقاله قبلی می پردازیم.

چرا کارتریج های تقلبی با پرینترهای اصل سازگار نیستند؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، کارتریج های تقلبی به دلیل عدم رعایت استانداردهای کیفی و طراحی دقیق، با پرینترهای اصل سازگار نیستند. این عدم تطابق می تواند منجر به مشکلات مختلفی از جمله موارد زیر شود:

  • عدم شناسایی کارتریج توسط پرینتر: پرینتر ممکن است کارتریج تقلبی را به عنوان یک کارتریج خالی یا معیوب شناسایی کند و از چاپ با آن خودداری کند.
  • چاپ بی کیفیت: کارتریج های تقلبی اغلب با مواد نامرغوب پر می شوند که می تواند منجر به چاپ کمرنگ، خطوط عمودی، لکه های جوهر و سایر مشکلات کیفیتی در چاپ شود.
  • آسیب به پرینتر: استفاده از کارتریج های تقلبی می تواند به مرور زمان به قطعات داخلی پرینتر از جمله هد چاپ و درام آسیب برساند. این امر می تواند هزینه های تعمیر را به شدت افزایش دهد.

راهکارهای مقابله با مشکل عدم سازگاری:

بهترین راه حل برای جلوگیری از مشکلات ناشی از کارتریج های تقلبی، استفاده از کارتریج های اصل است. با این حال، در برخی موارد ممکن است تمایل به استفاده از کارتریج های تقلبی به دلیل قیمت پایین تر آن ها داشته باشید. در این صورت، می توانید از راهکارهای زیر (غیرتوصیه شده) برای اضافه کردن کارتریج تقلبی به پرینتر اصل استفاده کنید:

1. غیرفعال کردن سیستم تشخیص کارتریج:

برخی از پرینترها دارای سیستمی برای تشخیص کارتریج های تقلبی هستند. شما می توانید با غیرفعال کردن این سیستم در تنظیمات پرینتر، از کارتریج های تقلبی استفاده کنید. با این حال، توجه داشته باشید که این کار می تواند به آسیب به پرینتر شما منجر شود و کیفیت چاپ را به شدت کاهش دهد.

2. استفاده از چیپست های تقلبی:

برخی از شرکت ها چیپست های تقلبی را تولید می کنند که می توانند در کارتریج های تقلبی نصب شوند و آنها را به عنوان کارتریج های اصل به پرینتر معرفی کنند. استفاده از این چیپست ها غیرقانونی بوده و می تواند به آسیب به پرینتر شما منجر شود.

3. ریست کردن پرینتر:

برخی از افراد ادعا می کنند که با ریست کردن پرینتر می توان از کارتریج های تقلبی در آن استفاده کرد. با این حال، هیچ تضمینی برای موفقیت این روش وجود ندارد و می تواند تنظیمات پرینتر شما را به هم بریزد.

پرینتر اصل و کارتریج تقلبی: راهکارها، نکات و خطرات | خرید کارتریج اصل

پرینتر اصل و کارتریج تقلبی: راهکارها، نکات و خطرات | خرید کارتریج اصل

نکات مهم:

  • استفاده از کارتریج های تقلبی به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.
  • هزینه های تعمیر ناشی از استفاده از کارتریج های تقلبی می تواند به مراتب بیشتر از هزینه خرید کارتریج های اصل باشد.
  • کارتریج های اصل، کیفیتی به مراتب بهتر از کارتریج های تقلبی ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا چاپ هایی با وضوح و رنگ های دقیق داشته باشید.

همچنین برای مشاوره خرید پرینتر و کارتریج مناسب با پشتیبانی اداری پرینت تماس حاصل فرمایید.

مدل های کارتریج های ما را در اینجا ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *